Útulný dětský pokoj – klíč ke spokojenosti

Dětský pokoj je kouzelným světem pro děti, nebo by alespoň měl být. Když vstoupíte do dětského pokoje, mělo by na vás z něj srčet útulno a magičnost, také hravost, to vše by se mělo v dětském pokoji odrážet. Nemělo by tam ale být něco, co jde proti vlastnostem a povaze dítěte, kterého pokoj je, ba naopak by mělo být vše v souladu s tím, co rádo určité dítě dělá a jaké má záliby a koníčky, co dělá ve volném čase. To vše by se mělo v pokoji odrážet a dítě by se tam mělo vracet rádo ze školy popřípadě školky. Jasně, že by se nemělo celý čas ve škole těšit jen domů a také si ho užít, ale rozhodně by to nemělo být tak, že by dítě domů nechtělo, protože máj ve škole nebo školce více hraček a je to tam hezčí.

dětský pokoj

Rozhodně by měl dětský pokoj vypadat tak, jak chce dítě a pokud tam chce třeba houpačku, měli byste ji tam dát, zkrátka byste se měli snažit splnit dítěti veškeré jeho sny, protože tam tráví čas ono, ne vy. Snažte se proto vyhovět dítěti, ať se v pokoji cítí dobře. Nesnažte se pokoj udělat podle sebe, protože vy v něm nebudete trávit čas, ale vaše dítě, nikdo jiný. Jděte se dítětem nakupovat a kupte mu cokoliv, co bude chtít. Samozřejmě buďte rozumní a snažte se věci kombinovat tak, ať k sobě ladí, ale nechte dítě vybírat třeba barvy nábytku a podobně, zkrátka se postarejte alespoň o to, ať cítí, že si pokoj zařídilo alespoň z části samo.

dětský pokoj

Fajn zábavnou věcí je například sedací pytel pro děti, protože to jednak vypadá v pokoji dobře, jednak je dobře využitelný a je to fajn místo pro odpočinek pro dítě, je to další forma zábavy a proč neudělat zábavné i sezení? Čím víc toho bude mít dítě zábavného v pokoji, tím se bude cítit lépe a bude v něm rádo trávit čas, navíc se také bude cítit bezpečně, což je další důležitá věc. Mělo by se ve svém vlastním pokoji přeci cítit bezpečně. Spát někde, kde se necítím bezpečně není moc fajn.