Když se při stěhování vyskytnou problémy


Zřejmě vám nemusíme pracně vysvětlovat, proč je stěhování považováno za obtížný životní krok. Jde o natolik rozsáhlou akci, kde se vyskytuje řada dílčích položek, a která také bere mnoho energie. Jestliže si odmyslíte přestěhování pěti kartonových krabic věcí a jednoho svinutého kusového koberečku, což zvládnete sami osobním autem, pak je výhodné spolupracovat s profesionály, protože ti vám pomohou s těmi úskalími, které se tu mohou objevit někdy i znenadání.

stěhování nábytku

Hmotnost a objem předmětů – někteří z vás si mohou při pohledu na věci v domácnosti říci, že to zvládnete sami. Pokud se vám podaří demontovat většinu nábytku a zbyde v bytě jen rozkládací pohovka, metrážový koberec, chladnička a pračka, seženete si stěhovací popruhy a jdete na to. Jenže pračka je natolik těžká, že vám může z popruhů sklouznout a rozdrtit kůstky na chodidla, anebo vás přimáčkne ke zdi, a skončíte v nemocnici. Snadné to nebude ani s dlouhým kobercem, který se musí nosit napnutý, zvednutý do výšky, a to je někdy opravdová dřina. A rozkládací pohovku na popruzích nést nemůžete, protože se z nich vysmekává, zvláště pokud je polstrovaná a s kulatými rohy. S pračkou, kobercem, pohovkou a chladničkou může být vaše soukromé stěhování nad vaše síly.

stěhování v Praze

Rozmontování nábytku – stěhovací firmy se starají i o demontáž nábytku, ne každý je schopen rozmontovat postel, šatní skříň nebo kuchyňskou linku. Někdy je třeba přestěhovat i vestavěnou skříň na míru a provést na novém místě přířez, a samozřejmě ji zas sestavit dohromady, a to je poměrně náročná odborná činnost.

Balicí materiál – mnoho stěhovacích firem levného stěhování v Praze vám zajistí i balicí a výplňový materiál, například bublinkovou a stretch fólii, a také kartonové krabice. Některý materiál je nutné zakoupit, jiný lze pronajmout. V žádném případě ale neriskujte balení věcí do papírových časopisů a novin, které špiní toxickou tiskařskou barvou.