Prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Jeseníkách


Jeseníky se rozkládají poblíž polského území a jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst České republiky. Dělá se na spoustu celků, například Hrubý Jeseník, Nízký Jeseník, Králický Sněžník, Mohelnická bázda a tak dále. Jeseníky jsou vyhledávané především pro nádhernou přírodu, možnost zimních sportů, turistiky a dokonalé relaxace. Jeseníky jsou vhodné jak na jednodenní výlet, tak na delší dovolenou, při které se můžete ubytovat v ubytování Jeseníky https://apartmanymax.cz/ubytovani/. Když tedy budete na tomto místě, co byste rozhodně měli vidět a navštívit?

les

Zámek Velké Losiny

Tento zámek se nachází v obci Velké Losiny. Elý zámek je architektonicky zajímavým kouskem, stylizovaným do období renesance. Zámek si můžete samozřejmě pohlédnout i zevnitř třeba obrazárnu nebo zámeckou věž. Zajímavostí je, že tento zámek se často spojuje s historickými procesy s čarodějnicemi. Vstupné je 180 Kč za dospělou osobu.

Vřesová studánka

Studánka se nachází více než 1300 metrů nad mořem a je oblíbeným poutním místem. Kromě studánky se zde nachází malá kaplička, z které pramen vytéká. Kaplička byla zřejmě postavena v 19. století. Během existence ji postihl požár, ovšem nyní opět stojí v celé své kráse.

příroda

Přírodní park Sovinecko

V oblasti Nízkého Jeseníku se nachází přírodní park Sovinecko. Na své si tu přijdou milovníci přírody. Celý park je totiž potěchou pro oko. Údolí a svahy zarostlé lesními porosty, nebo malé vodopády, které si zde můžete prohlédnout. V prostorách parku jsou malé vesničky, kde si můžete prohlédnout něco z řemeslné tvorby.

Lánský vrch

Lánský vrch se nachází 423 metrů nad mořem, konkrétně na Žulovské pahorkatině. Na jeho vrcholu je umístěn obří stůl a židle, což z něj dělá často vyhledávané turistické místo. Zajímavostí je, že do teď není známo, kdo tento obří nábytek na vrch umístil.