Naše zvířata
Zvířata tady s námi byla a jsou tady s námi pořád a taky budou. Abych pravdu řekla, tak mnoho lidí má zvíře taky hlavně jako domácí mazlíčky, a tak jako partnery. Anebo je taky mají dokonce jako děti. A potom tady taky samozřejmě jsou lidé, hlavně většinou farmáři nebo zemědělci, kteří mají zvířata hlavně na chov a taky pro užitek. A to hlavně když vezmu příklad, tak třeba prasata anebo slepice. Někteří lidé chovají tato zvířata proto, a aby z nich měla užitek. A to například vejce anebo maso anebo mléko. Je toho opravdu více, ale věřte mi, že zvířata tady s námi vždycky budou.
Tvoří součást nejenom ekosystému a celého světa, ale taky udržují lidi v pohodě. Já bych se nyní chtěla zaměřit hlavně na to, že zvířata mají opravdu blahodárný vliv na lidské zdraví. A to hlavně na to psychické zdraví a klid a pohodu. Protože kolikrát když jsem už slyšela, že hlavně staří lidé, kteří jsou například v domově seniorů anebo už jsou upoutáni na lůžko, tak vždycky ocení, když za ním mohou přijít různá zvířata. Opravdu hodně se mi líbí canisterapie a taky hipoterapie. Opravdu neznám žádného starého člověka, který by mi řekl, že mu nedělá příjemný dotek na zvíře. Protože každý člověk, když si pohladí heboučké zvíře, tak se mu potom zvýší taky hormon štěstí a je potom ten člověk méně ve stresu.
Takže si myslím, že když člověk má doma zvíře, tak taky trpí méně depresemi a méně úzkostmi. Takže podle mého názoru je zvíře pro člověka takové levné antidepresivum. Navíc zvířata nás taky nutí se hýbat, takže taky děláme něco pro své zdraví. Já sama mám doma dvě kočky a jednoho psa a opravdu nevím, co bych dělala, kdybych tato tři zvířata doma neměla. Už jako malé dítě jsme vyrůstala na farmě, kde bylo opravdu mnoho zvířat a soužití se zvířaty mi proto přijde naprosto normální. A jak jste na tom vy a zvířata? Bohužel jsou i lidé, kteří jsou třeba na zvířata alergičtí.