První akvárium

Pokud se chystáte založit svoje první akvárium, určitě učiňte tento nezbytný krok. Což je volba jeho umístění. Místo, které umožní nejen dostatečný přístup jak ke krmení rybiček, tak i nezbytnému udržování čistoty a teploty vody během celého roku. Rovněž by mělo být umístěno tak, aby bylo možné sledovat rybky při jejich aktivitách. A tím si dopřávat příjemné chvíle, které do života přinášejí. U klasického skleněného akvária je ještě před napuštěním vodou učinit několik nezbytností. Které jsou nutné pro bezproblémový provoz. Vhodné osvětlení, které v současné době mají výdrž i několik let.

Akvarijní dekorace

Ať už to jsou LED čipy či LED pásky. Filtrace, která se podle velikosti akvária dělí vnitřní a venkovní, zajistí tolik potřebnou čistotu vody. Výhodou je možnost jejího vyjmutí a vyčištění a opětovnému použití. Rovněž vzduchování je u větších velikostí akvária potřeba nainstalovat. Pomáhá plynulému okysličení vody. Topení vyžadují především rozměrnější akvária. S větším množstvím ryb, které vyžadují teplotu dvaceti osmi stupňů. UV lampa je nezbytný pomocník při zakalené vodě. Ještě než začneme vytvářet akvarijní dekorace je potřeba vyřešit jeho dno. Které by mělo mít přirozenou barvu i vzhled. Ať už to je křemičitý písek, štěrk, jílové pálené substráty, sušené substráty už s obsahem živin, které podpoří růst a výživu kořenů dekoračních rostlin.

Akvarijní rybky

Ještě před nákupem akvarijních rybiček je potřeba dobře promyslet nejen jejich množství, ale hlavně zjistit, které druhy se dohromady dobře snášejí. A proto snad nejlepší rada odborníků zní, že začínat se má od nejjednodušších ryb. Chybu rozhodně neuděláte, pokud si do akvária nasadíte Mečovku mexickou, která je opravdu nenáročná a ráda žije v hejnu. Tetra je rybka v mnoha odstínech a určitě bude barevnou ozdobou. Stejně tak Neonka červená. Jak už její název napovídá, v akváriu ji určitě nepřehlédnete. Rovněž Paví očko – Živorodka duhová patří pro svou nenáročnost k oblíbeným druhům. Přejeme, ať se podaří vytvořit vhodnou dekorací pro vaše rybky kvalitní domov.