Na zanesený odpad někdy zvon nemusí stačit

Odpadové potrubí nebývá v domácnostech zrovna předmětem zájmu a ne každý dbá o to, aby bylo alespoň občas podrobováno čištění. Někteří lidé do odpadů v kuchyňských dřezech a na toaletách dokonce odhazují naprosto nevhodné předměty a pak se diví, že je potrubí neprůchodné. Ovšem někdy i přes veškerou starostlivost dojde k zanesení trubek i armatur, kde nečistoty nelze prorazit běžně dostupnými prostředky.

instalatérský hasák

K zprůchodnění odpadů se poměrně často používá osvědčený louh sodný (hydroxid sodný), zakoupíte jej velice levně v některých specializovaných e-shopech, ovšem počítejte s tím, že není všemocný. Louh odstraní jen slabší nánosy bakteriálních usazenin, mastnoty a podobného biologického materiálu, a to zejména na počátku odpadu od dřezu, umyvadla či sprchového koutu. Pokud je nečistota více vzdálená, a zachytí se v ní např. omylem spadlý knoflík, řetízek, sponka, pecka od třešní, skořápka ořechu nebo kousek tvrdšího papíru, nebude vám louh mnoho platný.

nářadí instalatéra

Tam, kde nezabírá louh, je možné ještě zkusit využít klasický gumový zvon, s nímž můžete uspět v místech, kde vzniklý podtlak nečistoty ze stěn trubek a armatur uvolní, ale pokud ani to nezabere, nezbývá nic jiného, než volat v Kladně instalatéry kanalizace-instalateri.cz.

Havarijní servis se nezdráhejte volat třeba o půlnoci

Jestliže využíváte koupelnu, kuchyň a toaletu každý den a v domě jsou například malé děti nebo nemocní senioři, nemá význam vyčkávat do druhého dne a riskovat újmu na zdraví. Instalatéři jsou připraveni zasahovat v terénu v podobných situacích běžně a neznamená to pro ně nějaký problém. Někdy může dokonce závada zasahovat až do zanesené kanalizace, která je vyplněna pískem, kameny, hlínou, nánosy zbytků tlejícího textilu, papíru, kousků dřevin a dalšího organického materiálu. V kanalizaci se mohou rozrůstat i kořeny keřů a stromů, které tam působí jako síto, kde se zachycují různé předměty tak dlouho, dokud se v místě nevytvoří neprůchodná zátka.