Jde za betonový plot cena snížit?

Asi není třeba nijak rozvádět, že jedním z nejlepších typů plotů, pokud jde o zabezpečení, jsou ty betonové. Nejenže představují pro případného zloděje skutečně velkou překážku, zároveň také brání kolemjdoucím, aby se dívali na náš pozemek. Díky tomu nebude případný zloděj vědět, zda se mu to vůbec vyplatí.

Problém je však samozřejmě v tom, že tento typ oplocení je zdaleka nejdražší. Ne každý, kdo by o něj měl zájem, si jej tedy může dovolit. Je tedy pochopitelné, že se mnoho lidí zajímá, zda by nešla za betonový plot cena snížit. A pravdou je, že zde máme několik možností, jak celkovou částku srazit. Každá z nich má ovšem háček.

stavba betonového plotu

Tou první je jednoduše sehnání toho nejlevnějšího, co je na trhu dostupné. To je sice cenově výhodné, avšak, jak ještě uvidíme, ze všech způsobů snížení ceny ten nejdražší. Navíc kvalita práce i materiálu nebude zrovna nejlepší. A to může právě u plotu představovat poměrně závažný problém.

Samozřejmě je tu také možnost říci příbuznému či kamarádovi, který v oboru pracuje. Je totiž pravděpodobné, že nám dá nižší cenu. Zdaleka ne každý však někoho takového zná. Navíc zde hodně záleží na tom, jak moc je onen člověk spolehlivý. Většinou je to však zdaleka nejlepší řešení.

klasický betonový plot

Většinou se však musíme obejít bez něj. Proto se můžeme rozhodnout snížit náklady tím, že si plot postavíme sami. Tím samozřejmě poměrně dost ušetříme, neboť montáž tvoří podstatnou část celkové ceny. Navíc si sami zvolíme konkrétní materiál, který se nám také může podařit nakoupit levněji.

Problém je však v tom, že pokud na to budeme sami, bude stavba trvat podstatně déle. Navíc na něm můžeme pracovat jen v našich volných chvílích, což celkovou dobu ještě prodlouží. I výsledná kvalita se může značně lišit a záleží pouze na naší šikovnosti.

Způsoby, jak snížit cenu zde tedy jsou. Záleží pak jen na vás, který z nich zvolíte.