Bublinkovou fólii nezahazujte, využijete ji na mnoho způsobů

S bublinkovou fólií 2pack se setkal snad každý a mnoho lidí ji považuje za nicotný odpad. Když obdrží balík s objednaným zbožím z e-shopu, fólie v krátké době mizí ve žlutém kontejneru s tříděným odpadem. Přitom je to tak zásadní balicí a výplňový materiál, jemuž se stěží vyrovná jiný.

Balení věcí do krabic – nejčastěji se s bublinkovou fólií potkáváme v souvislosti s balením předmětů do kartonových krabic. Ať už jde o stěhování anebo přepravu zboží v internetovém prodeji, fólie se tu stará o to, abychom předměty z krabice po absolvování transportu na dlouhé vzdálenosti vyjímali nepoškozené. Výhodou tohoto řešení je schopnost ochránit v podstatě cokoli, počínaje sklem a porcelánem a konče výrobky z křehkého plastu. Bublinky uvnitř fólie mají tu vlastnost, že nedopustí žádnou deformaci zabaleného předmětu, zejména pokud jej obalíte ve dvou či více vrstvách.

fólie s bublinkami

Malování bytu – potřebujete zakrýt okna, dveře, koberce, okenní parapety, kuchyňskou linku a některý další nábytek před malováním? Máte několik možností a tou nejčastější, kterou vám také nabízí obchody s drogerií nebo hobby markety, jsou speciální zakrývací fólie. Jenže ty bývají velmi tenké a snadno je protrhnete, stačí o ně zavadit. Chcete-li důkladné https://www.jw.org/cs/publikace/knihy/Vyd%25C3%25A1vej-d%25C5%25AFkladn%25C3%25A9-sv%25C4%259Bdectv%25C3%25AD-o-Bo%25C5%25BE%25C3%25ADm-kr%25C3%25A1lovstv%25C3%25AD/ zabezpečení před malířskou barvou, nebo dokonce před škrábáním staré malby, vsaďte raději na bublinkovou fólii. Ta je dostatečně robustní, aby se neprotrhla. Můžete ji nechat položenou i na podlaze, kam budou dopadat kusy staré malby při škrábání, načež pak fólii jen elegantně sbalíte a vyhodíte.

bublinková fólie

Na cestách – fólii si můžete s sebou vzít na dovolenou, pokud ji trávíte v přírodě, např. v kempech s karavanem anebo jako vodáci ve vodáckých tábořištích. Hodí se vám jako podložka při posezení u ohně, před stanem, anebo přímo pod stanem pro změkčení podlahové vrstvy a jako ochrana stanové podlážky před poškozením od kamenů či kořenů stromů.