Zdraví je důležité

Zdraví pro mě vždycky bylo na prvním místě. A vůbec bych nevěděla, co bych dělala, kdybych byla stále nemocná. A tohle vám můžu potvrdit. Protože mám kamarádku, která je opravdu stále nemocná. Kamarádka trpí stále na nějaké chřipky anebo angíny. Nikdy nezapomenu na ten škaredý den, když jsme s kamarádkou jeli k Máchovu jezeru. Byla to naše první společná taková dovolená, protože jsme měly čerstvě po střední škole.

Zelenina? Ano, jezte ji!

Byly jsme u Máchova jezera druhý den, když kamarádka dostala velkou bolest v krku. A začal ji otékat krk a já jsem nevěděla, co mám s kamarádkou udělat. Nakonec to dopadlo tak, že jsme musely zavolat zdravotní službu, aby kamarádce pomohla. Nakonec zjistili zlatého stafylokoka. Musím říct, že jsem tohle slovo slyšela poprvé a měla jsem opravdu velký strach. Opravdu to znělo strašně a já si řekla, že zdraví je opravdu na prvním místě. Proto jsem taky si kamarádkou řekla, že by se kamarádka měla pořádně vyléčit a aby v nemocnici zjistili, proč má stále angíny. Od té doby se to s ní opravdu táhne.

Ovoce vám prospěje.

Není rok, aby třeba třikrát nebo čtyřikrát do roka neměla angínu anebo chřipku. Je mi kamarádky opravdu moc líto, protože jakmile kamarádka změní prostředí, ihned jí začne otékat krk anebo dostane chřipku. A jak je tohle vůbec možné? Když jsem se ptala lékaře, tak řekl, že na to může být třeba kamarádka háklivá. To jako vážně? A s kamarádkou chceme příští rok k moři, chceme do Chorvatska. Jenomže nevíme, co bychom dělaly, kdyby se tam kamarádce porouchalo nějak zdraví. A vůbec nevím, co bychom dělaly potom v Chorvatsku, kdyby měla kamarádka stále angínu anebo chřipku. No, možná to asi riskneme. A vy byste do toho šli i za cenu zdraví? Je sice hodně způsobů, jak se léčit sama bez lékaře, ale zase je vážně lepší, když se člověk vyléčí a to pořádně, aby se mu to nevracelo.