Zbavte se svých špatných návyků

Špatné návyky má spousta z nás. Z dlouhodobého hlediska ale může spousta z nich negativně ovlivňovat náš život. Pojďme se podívat na to, které návyky bychom měli změnit, nebo je úplně odstranit z našeho života.

Nepřeskakujte snídaně

Vynechání snídaně je jednou z věcí i, kterou praktikuje spoustu pracujících lidí. Mnoho z nás si raději přispí, a snídaní se vůbec neobtěžují. Snídaně je přitom důležitou součástí našeho dne, protože nám dodá energii, kterou potřebujeme pro start do nového dne. Příprava snídaně vám přitom vůbec nemusí zabrat mnoho času. Ty nejjednodušší snídaně lze připravit i během jedné minuty.

snídaně

Starejte se o svou pleť

Nehezký zvyk je to, kdy se nestaráme o svou pleť. Pokud je vám třeba 20 let, možná nevidíte, jakou chybu děláte. Ale za 20 let se budete tlouct do čela, proč jste se o svou pleť nestarali lépe. Zanedbaná pleť se vám odmění perským stárnutím, a rychlou tvorbou vrásek. Nikdy nechoďte spát nalíčení, svou pleť hydratujte a používejte doplňky stravy, jako třeba přírodní kolagen orcacollagen.cz.

skincare

Neberte telefon do ruky hned po probuzení

Máte ve zvyku otevřít oči, a hned vzít do ruky telefon? Tohoto návyku se budete potřebovat zbavit. Vychutnejte si raději klidné probuzení, kdy se budete alespoň pár minut věnovat jen sami sobě, svým myšlenkám, a necháte plavat všechno, co se děje na sociálních sítích někde ve světě. Lidstvo má všeobecně problém s přílišným využíváním mobilních telefonů, a to, či jsme zvyklí hned po probuzení vzít do mobil do ruky, jen svědčí o tom, jak závislí na těchto malých přístrojích jsme.

Začněte se hýbat

Další zlozvyk, který spoustu lidí má, je to, že jste se úplně zapomněli hýbat. V dnešní době, kdy téměř každý má k dispozici auto, a kam nemůže autem, tam ho doveze městská hromadná doprava nebo taxík, jsme úplně zapomněli využívat své tělo k pohybu. Jenže pohyb je pro naše tělo důležitý. I kdyby se mělo jednat jenom o chůzi, zkuste do svého života každý den zařadit alespoň nějaký ten pohyb.