Výhody antigenních testů

Bohužel i v dnešní době je stále aktuální boj s onemocněním, které způsobuje vir covid-19. Díky očkování a velkému počtu osob, které už toto onemocnění mělo, je jeho výskyt v populaci už snížený. Ale probíhá často reinfekce. Takže je možné ho klidně po měsíci chytit znovu. Někdo už rozezná covid příznaky od příznaků nachlazení. Ač se projevuje jako obyčejná chřipka či nachlazení, tak někdo dokáže rozeznat už přesně tu bolest v krku, kterou způsobí jen covid. Také pokud jste se setkali s někým, kdo později zjistil, že má covid, tak je také šance, že jste se mohli nakazit, protože toto onemocnění je velmi nakažlivé.

virové onemocnění

Proto pokud máte podezření nebo si nejste jisti, zda náhodou neproděláváte onemocnění covid, pak máte možnost si doma udělat antigenní testy. Můžete si vybrat, zda zvolíte antigenní test ze slin či z nosu. Oba jsou velmi bezpečné, praktické a snadné. Výsledek se dozvíte během 15 minut. U testů ze slin je třeba půl hodiny až hodinu nic nepít a nejíst. U testů z nosu je lepší si do nosu nic nestříkat a nevyplachovat také alespoň tu hodinu. Díky tomu nebudete mít zbytečně zkreslené výsledky testu. Test je jinak velmi spolehlivý. Pokud si ho uděláte moc brzy, tak ještě virová nálož nemusí být tak velká, aby je test zachytil. Proto je dobré při příznacích či podezření test znovu zopakovat.

Antigenní testy

Test je dobré si udělat, i pokud víte, že vás čeká návštěva u příbuzných, oslava, či kontakt v práci s rizikovými pacienty. Zde je dobré si test dělat i opakovaně. Protože můžete prodělávat covid i bezpříznakově. Testy vycházejí cenově velmi dobře. Můžete si domů či do práce pořídit i větší sadu, která vás vyjde výhodněji. Testu se nemusíte bát a zvládnete ho udělat i dětem. Pro ty je vhodný jak test ze slin, tak i z nosu. Již se dělají antigenní testy z kraje nosu a tak jsou také velmi šetrné a bezpečné. Buďte ohleduplní k sobě a k druhým a pokud vám vyjde test pozitivně, tak dodržujte izolaci a zajděte si pro kontrolu i na PCR test.