Proč nás baví hraní na koberci

Je tu více prostoru

Koberec je ideální prostředí pro rozložení velkých hracích plánů deskových her anebo pro rozložení kostiček puzzle. Můžete tu také plánovat trasy vašich cyklistických výletů, stačí na koberec rozložit papírovou mapku.

Je tu měkoučko a teplo

Většina koberců, a dokonce i ty zátěžové, poskytují našemu tělu větší měkkost a více tepla, než jakákoli jiná podlahová krytina. Pravděpodobně by vás nenapadlo spontánně se položit na podlahu z plovoucího lamina, vinylu nebo dlaždic. Dětem může pevná podlaha z palubek či lamina dočasně vyhovovat pro ježdění autíček nebo cvrnkání kuliček, ale s pohodlím nemá tvrdá podlaha nic společného.

nohy na koberci

Na měkkém koberci se dá i svačit, můžete si tu rozložit podnos s kávou a zákuskem, můžete tu nabídnout občerstvení i vašim přátelům. Můžete si tu spolu zahrát karty nebo pexeso a nemusíte se tu krčit a hrbit, jako u konferenčního stolku. Na podlaze lze zaujmout libovolnou polohu v klasickém či tureckém sedu, může si tu lehnout s pokrčenýma či nataženýma nohama, stulit se do klubíčka, dát si pod sebe polštář nebo se částečně přikrýt dekou.

koberec na podlaze

Na koberci lze i docela pohodlně pracovat na notebooku nebo sledovat nějaký oblíbený film z vaší videotéky.

Jsme více uzemněni

Jakékoli činnosti na podlaze více uzemňují, samozřejmě to platí hlavně pro přízemní byty, ale spíše jde o to symbolické naladění pobytu na podlaze, které tento proces navozují a připomínají. Uzemnění lidé bývají klidnější, spokojenější, lépe naladění a tvořivější.

Koberce musí být čisté

Žádná hra ani jiná činnost vás nebude bavit, pokud se budete povalovat na zašpiněném koberci s vyšlapanými cestičkami. Špatně udržovaný koberec může také zapáchat rozkládajícím se organickým tukem, který se na podlaze usazuje z tepelné úpravy pokrmů, a pokud se tu procházíte v ponožkách nebo naboso, váš pot z chodidel také může koberec vyzdobit a udávat mu typický ponožkový odér. Proto je nezbytné nejen pravidelné vysávání, ale také občasné čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ speciálními stroji, např. systémem Rotovac.