Pečujte o své nohy podle instrukcí z YouTube

Handicapovaní lidé odkázaní na invalidní vozík si jistě dobře uvědomují, co jim schází. Mít totiž obě zdravé nohy, je k nezaplacení. Nemusíte mít ani žádné vlastní auto, a přece můžete být šťastní, protože si vždy dojdete na zastávku autobusu nebo na vlakové nádraží, anebo požádáte o službu taxíkáře, případně si vůz pronajmete. Handicapovaní lidé nemohou chodit po horách s batohem a nemohou si užít ani výhled z rozhledny, pokud se nejedná o výškovou budovu s výtahem.

kanál YouTube

Máte-li obě nohy v relativním pořádku, buďte za ně rádi a zároveň se snažte o ně pečovat. Pomůže vám k tomu i kanál YouTube, kde je k dispozici celá řada rehabilitačních a posilovacích cviků pro dolní končetiny a mimo jiné i pro posílení klenby chodidel. Videa, která vás oslovují, si stáhněte video downloaderem Stahuj videa, abyste měli jistotu, že ze sociálních sítí nezmizí.

posilování chodidel

Zdraví nohou začíná až tam dole

Dobře uzemněný člověk má v pořádku svá chodidla, dobře si uvědomuje, že jeho chůze je zdravá, a že je zdravé i držení těla. Stav našich chodidel má značný vliv na klouby, páteř a dokonce i na vnitřní orgány, např. na trávení, srdeční činnost a práci mozku a nervové soustavy. Velké problémy v tomto směru mají lidé s plochou nohou, což vám potvrdí každý ortoped.

Lékař ortoped by vám zároveň poradil, abyste pravidelně skákali na trampolíně. Je to totiž ideální sport, který posiluje nožní klenbu – podélnou i příčnou, a díky tomu je pak chůze velmi pružná, nebolestivá a příjemná. Lidé se zdravými chodidly mohou provozovat turistiku bez obav, mohou chodit i po horách se zátěží a mohou bez problémů provádět jakoukoli manuální pracovní činnost.

Skákání na trampolíně lze snadno vysledovat z instruktážních videí opět z YouTube, vyvarujete se tím některých zlozvyků a naopak se dozvíte některé zásadní momenty, které vám pomohou zlepšit vaše zdraví.