Jaké zvolit autožárovky?

Pokud nevysedáváte po celý svůj život mezi svými čtyřmi stěnami a vyjdete aspoň občas na ulici, zejména tu frekventovanou, dost možná už jste byli svědky nějakého toho karambolu.
Třeba jste viděli, jak jeden z řidičů musel nečekaně dupnout na brzdu, ten za ním už nestačil zareagovat a ‚ťukli do sebe‘.

reflektor

Nebo někdo nezodpovědně předjížděl, neodhadnul vzdálenost a došlo k čelní kolizi s protijedoucím vozidlem nebo některé z nich kvůli řidičovu pudu sebezáchovy skončilo mimo vozovku, nejednou i na boku nebo na střeše.
Možná jste také viděli nehodu na křižovatce, kde někdo z účastníků silničního provozu přehlédl červenou či ‚stopku‘ a vjel tam, kam neměl.
Anebo došlo k nehodě, když řidiči nečekaně vběhl do cesty nepozorný chodec, když se mu tam připletl neukázněný cyklista či motorkář.

Takové a podobné případy se odehrávají na našich silnicích den co den.
A ještě horší než ve dne to může být v noci nebo za jiných okolností, kdy je na cestu hůř vidět, respektive když na ni není vidět vůbec. Protože v tu chvíli vidí řidiči a další lidé pohybující se po vozovce ještě o poznání hůř, daleko hůř se tedy monitoruje okolní provoz a předvídá. A tak i to, co je ve dne hračka, může být za tmy vážný problém.

dálnice

Lidstvo zázraky dělat neumí, a proto za tmy nelze dosáhnout stejné viditelnosti jako uprostřed bílého dne. Ovšem něco se s tím přece jenom dělat dá.
Aby bylo za tmy vidět alespoň v rámci objektivních možností, byly autům vynalezeny reflektory, jež osvětlují alespoň určitý úsek prostoru před vozidlem. Aby řidič aspoň to nejpodstatnější viděl, aby nebyl jako slepý a dokázal alespoň v běžných situacích reagovat.

Což někdy stačí, ale někdy také ne. A proto by měl takový řidič vsadit na kvalitní zdroje do svých reflektorů. Tedy měl by si pořídit žárovky h7 osram, které jsou právě tím, co může řidiči vytáhnout pomyslný trn z paty.
Protože tyto zdroje světla oplývají kvalitou, větším jasem a intenzitou světla, mnohem delším světelným kuželem a dalšími přednostmi. Které se sice v řeči čísel nezdají být zase až tak výjimečné, ale v reálné situaci hrají zásadní úlohu. O čemž se můžete přesvědčit i vy.