Cestování s dítětem?

Mnoho lidí je zvyklých jezte na dovolenou, a to v podstatě za každé situace. Nic na tom nechtějí měnit ani když se jim narodí dítě. Existují dva názorové tábory, které se asi nikdy neshodnou. Ten první tvrdí, že vláčet horkem malé děti je sobecké vůči dětem, které si z dovolené stejně nic pamatovat nebudou a malé nespokojené dítě bude pláčem obtěžovat své okolí. No a ten druhý tábor říká, že i dítě má právo cestovat, a není tedy důvod necestovat jen kvůli narození dítěte.

ubytování u moře

Pokud se rozhodnete cestovat i s dítětem či s dětmi, měli byste zvážit, jestli jsou vaše děti na dlouhou cestu připraveny, a hlavně musíte zvážit všechna rizika, a důkladně se na ně pojistit. Většina lidí má pojištění jen například na úraz, ale už zapomínají na to, že by si měli pojistit i pobyt v nemocnici. Kdo je připraven, není překvapen.

Otázkou je, zda si rodiče dokážou takovou dovolenou opravdu užít, když si od každodenního kolotoče péče o děti neodpočinou právě ani na dovolené. Je otázkou, jestli by nebylo lepší děti dát rodině na hlídání, pokud je to možné a jsou ochotní. Někdo si sice neumí dovolenou bez dětí představit, ale to neznamená, že pár dní to bez sebe nevydržíte – tedy pokud žena nekojí.

rodina s dětmi

Zásadní problém může být, že lidé jsou k sobě neohleduplní. Mnoho rodičů čeká, že ostatní budou neustále brát ohledy na jejich pobíhající a ječící děti, a jejich chování nijak neřeší, jsou to přece děti. Jenže mili rodiče – ti lidé okolo vás si na tu dovolenou jeli především odpočinout, a ne poslouchat vaše děti. Ano, občasný brekot či pištění se dá pochopit, ale měli byste se dětem především věnovat, když už je někam berete. Dobře proto zvažte, jestli jste na cestování s malými dětmi připraveni všichni, a především vaše děti. Dlouhá cesta a horko nemusí být příjemné a všechno může vyústit až v dovolenou, na kterou nebudete rádi vzpomínat.