Instalatérské řemeslo je hodné obdivu

Každé řemeslo má svá specifika a to instalatérské patří k nejobtížnějším. Instalatéři totiž neprovádí pouze práce s vodovodními a odpadovými trubkami, zajišťují i montáže, revize či rekonstrukce topení a plynových spotřebičů. Jinými slovy, instalatéra bychom dnes mohli přezdívat odborníkem na tři segmenty práce – vodu – topení – plyn.

instalatérské řemeslo

Zkrotit kapalná a plynná média není jen tak

Česká republika je proslulá kutilstvím a v zahraničí jsou Češi vyhlášení jako zruční řemeslníci, a tak jistě není s podivem, že se u nás dobře daří hobby marketům, které prodávají rozsáhlý sortiment veškerých stavebních materiálů a technických prostředků pro výstavby a rekonstrukce domů nebo bytů. Pochopitelně tu seženete i vše potřebné pro výkon instalatérské profese, ale měli bychom podotknout, že právě práce s plynnými a kapalnými médii vyžaduje mnohem náročnější pracovní postupy, než jaké znají např. zedníci.

instalatér na toaletě

Když totiž zedník postaví trochu křivější zídku, nemusíte se toho vůbec všimnout a nic tak zásadního se nepřihodí, ale pokud instalatér spojí potrubí s armaturou tak, že tam vznikne mikroskopická trhlinka, bude tudy protékat voda a to samozřejmě není žádoucí. Instalatéři zkrátka sází na preciznost a tuto práci nemůže vykonávat každý lempl.

Každému tato práce nevoní

Pokud si pozvete instalatéra v Ostravě do novostavby, kde je zapotřebí rozvést vodovodní trubky, bude radost jej při práci sledovat, ovšem jestliže si jej zavoláte na ucpaný odpad na toaletě, může se vám z toho zvedat žaludek. Instalatér je však profesionál a tuto zakázku neodmítne jen proto, že se hrabe v cizích výkalech, a s patřičným odérem, načež vy mu budete nepochybně vděční, že za vás odvedl kus poctivé práce, a zbavil vás tohoto nepříjemného břemene.

Jak vidíte, tato profese je skutečně jednou z nejobtížnějších, a proto buďme rádi, že takoví lidé jsou stále mezi námi.

5/5 - (2 votes)