Co vy a politika?

Sledujete politické dění? Pokud ne, tak já se mám ani nedivím. Znám totiž opravdu mnoho lidí a taky mnoho případů, kdy lidé vůbec nesleduji žádné politické dění, protože prý by se zbláznili. Taky musím říct, že se mi kolikrát ani nevyplatilo, že bych se s někým bavila o politice. A někdy z toho vznikají taky nepříjemné a časté hádky. Například můj bratr se se svou přítelkyní stále hádá, a to jenom kvůli tomu, že každý má jiný názor na politiku a politické dění.

Nejlepší je v politice shoda a dohoda.

Podle mého názoru je tohle opravdová škoda. Proč by se nějaký pár měl hádat, který se miluje, hádat jenom kvůli tomu, že mají odlišný názor na politiku? Kdybych to tady měla já s přítelem, tak by se na politiku asi vykašlala a žila bych svůj láskyplný život s partnerem. Ne mám opravdu ráda, když by se mi někdo do našeho vztahu nějak vrtá anebo motá. A už bych to vůbec nedovolila nějakým cizím lidem, kteří jsou v politice. Ale když to tak vezmu, tak babička mi taky říkala, že se kolikrát s dědou pohádala kvůli politice. A to hlavně, když byly volby na prezidenta.

Politické dění je velké.

Na tohle byl prý děda byl opravdu hodně háklivý a když nebylo po jeho, tak se vztekal a třeba týden nad tím lamentoval a lámal rukama a babička z toho byla někdy nešťastná. Proto byla babička taky ráda, že prezident se volí jednou za čtyři roky, a ne každý rok. Nicméně vám ale fakt nedoporučuji, abyste se o politice bavili jen tak s někým, protože někdy se to opravdu nevyplatí. Vždyť sami víte, jak je to teď za poslední roky a měsíce. Hodně se řeší politika a jsou taky hrozné případy zločinů, které se kvůli politice dějí. Mě se z toho chce někdy brečet, protože vůbec nechápu, jak někdo může být, tak hrozný a zahleděný sám do sebe, že nebere ohled na druhé. Proto se o politiku moc nezajímám a snažím se do ní vůbec nezapojovat a ani přispívat svými názory a argumenty.