Co musíte ochutnat při návštěvě Prahy?

Praha rozhodně stojí za návštěvu, ať už jste odkudkoliv. Najdete v ní skvosty České republiky a nikdy se tam nebudete nudit. Praha je totiž neustále v pohybu, a to včetně nočního života. Pokud se za vámi chystá návštěva ze zahraničí, určitě je taktéž proveďte po Praze a ukažte jim, jak je naše hlavní město krásné. Budete-li se potřebovat pohybovat kolem Prahy a okolí, třeba vyzvednout návštěvu na letišti, můžete využít služeb zapůjčení auta, třeba u autopůjčovny Praha Autopujcovna-milan.cz.

noční Praha

A teď už se pojďme podívat na dobroty, které musíte v Praze ochutnat a na které byste měli vzít i své přátelé z ciziny.

Trdelník

Dobře, tady trochu podvádíme, protože trdelník není typicky české jídlo. Původem pochází z Rumunska, ale rozšířil se do mnoha zemí Evropy a v Česku se z něj opravdu stalo národní jídlo. Jedná se o kynuté těsto, které se namotá na válec a peče se nad uhlí. Poté se ještě horké obaluje v cukru, skořici, drcených oříšcích nebo vanilce. V Praze se často setkáte s vylepšenými verzemi, které jsou plněny nutellou a zmrzlinou.

Svíčková

Kdo by nemiloval svíčkovou. A opravdu tu pravou, nefalšovanou českou svíčkovou. Krémová omáčka ze smetany a kořenové zeleniny, prošpikované, měkoučké hovězí maso doplněné o knedlíky, houskové nebo karlovarské. To vše doplněno o brusinkový terč a kopeček šlehačky.

Praha

Smažený sýr

Především pokud sebou máte někoho, kdo ještě nikdy v Česku nebyl, nestyďte se a dejte jim ochutnat jídlo, které miluje miliónů Čechů. Český eidam smažený v trojobalu s hranolky, tatarkou a nějaká ta zeleninová příloha. Někteří ho milují, jiní ho nenávidí.

Tradiční české zákusky

V Praze na každém rohu narazíte na skvělou cukrárnu, kde nabízí naše typické české zákusky. Některé jsou sice převzaté ze zahraničí, ale to nic nemění na tom, že si jistě pochutnáte. Za zmínku určitě stojí likérová špička, indiánek, větrník, věneček, marokánky, punčový řez nebo pařížské rohlíčky.