Peníze ovlivňují život

My všichni, kdo chceme normálně žít, potřebujeme nevyhnutelně dostatek finančních prostředků. Musíme mít peníze, jelikož bez těch bychom byli ztracení, bez těch bychom si sotva dokázali zajistit normální život na alespoň relativně vysoké a akceptovatelné úrovni. Nebo vy snad znáte něco jiného, za co by vám ostatní poskytli to, co potřebujete, než jsou peníze? Neznáte, že? To nezná nikdo.

Peníze jsou pro nás tedy nevyhnutelně potřeba. Jsou pro nás skoro tak důležité jako vzduch, voda nebo potrava. Třeba i právě proto, že jenom vzduch si za ně z toho právě zmíněného nekupujeme, a kdo ví, jestli i u toho tomu tak časem nebude. Jakmile něco potřebujeme, musíme mít peníze, abychom si to od někoho mohli koupit.

čtyři mince

Ale peníze se někdy neshánějí vůbec tak snadno, jak bychom si to přáli. Kolik lidí se jenom potýká s problémy vyplývajícími z jejich nízkých příjmů, kolik lidí je někdy zaskočeno neplánovanými nebo třeba i plánovanými vysokými výdaji, na které už příjmy zkrátka nestačí! A co potom s tím? Jak to potom udělat, aby bylo namísto mála peněz těchto zase dost?

Často se to vyřeší už jedině půjčkou. A i to jenom v případě, že ji někdo dostane. A nemyslete si, že ji každý dostane, kdykoliv si jenom vzpomene! U půjček se musí dokládat schopnost je splatit, a není-li tato schopnost zřejmá, často člověka v bance odmítnou. A tento aby se snažil uspět někde jinde. Jenže kde?

eura a figurky

Velmi často je pak už jen jediné možné řešení, a tím je nebankovní hypotéka bez registru. Když si někdo dost nevydělá, musí si nechat aspoň takto dočasně pomoci, protože právě u této půjčky uspěje. A to díky zástavě nemovitosti, jež dává možnost zjednodušit prověřování žadatelů a snížit nároky, jež jsou tu na ně kladené. A tak u této hypotéky uspějí i ti, kdo by jinak zůstali bez peněz. Se všemi negativními důsledky, které by to pro ně představovalo.