Jak na čistý bazén?

Voda v bazénu je sice po napuštění krásně čistá, ale věřte nám, dlouho vám takto nevydrží. K tomu, aby vám vydržela čerstvá co nejdéle, se musíte o svůj bazén dobře starat. Napouštějte do bazénu čistou vodu. Nikdy už ne takovou, která byla předtím něčím znečištěná a vy jste si řekli, že na to vaše koupání to stačí. Opravdu to není dobrý nápad. Pořiďte si čistící přípravky, kterými budete udržovat vaši vodu v čistotě. Dnes už v každém obchodě, kde prodávají bazény, najdete i tyto přípravky. Jedná se o bazénovou https://www.bazenyshop.cz/bazenova-chemie/ chemii, která je právě uzpůsobena tak, aby nepoškodila bazén ani lidskou kůži, a to ani při delším pobytu ve vodě. Kdo se chce chemii vyhnout, může hledat alternativní přírodní výrobky, třeba na bázi mořské soli. Platí ale, že chemie určená na čištění vody je stál nejdůležitější.

bazén

Vyčistěte svůj bazén od nečistot. Pokud uvidíte na povrchu vody nějakou nečistotu, Hned ji seberte. Prodávají se k tomu i speciální síťky, kterými snadno vyberete spadené listy, větývky nebo hmyz. Pro usazeniny na bocích a dnu bazénu, které nelze sebrat pomocí ruky nebo síťky, použijte speciální vysavač do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Ten je uzpůsoben přímo pro sbírání těchto nečistot, jako je usazený prach, písek, zbytky bláta a podobně.

bazének

Pokud jsou na dně již takové usazeniny, které nelze vyčistit ani pomocí vysavače, budete si muset vzít na pomoc speciální kartáč na čištění bazénového dna. Očistu ale budete muset provádět ve chvíli, kdy bude bazén vypuštěný, protože jinak by vám to opravdu nešlo. Před použitím bazénu se opláchněte v čisté vodě. Pot, zbytky opalovacího krému a podobně jen urychlují proces, během kterého se vaše voda změní ve špinavou. Možná se vám to zdá, jako plýtvání vody, ale opravdu stačí, když se alespoň pár vteřin smočíte ve vodě a pak teprve půjdete do bazénu.