Ideální prostředky k dezinfekci vody


Všichni chceme každodenně zažívat duševní i fyzickou podobu, ale ne vždy se nám to daří. Často podléháme únavě hlavně v létě, kdy bychom měli podle všech definic být naopak nabití energií. Dříve to snad platilo, ovšem to ještě byly letní prázdniny teplé, nikoliv horké. Dnes je již problém užít si léto se vším všudy, když u nás panuje stejné počasí jako v jižních státech, kde však mají svěží mořský vítr. Toho se u nás nedočkáme, a proto si musíme udělat příjemné prostředí sami. K tomuto účelu může sloužit například klimatizace, jenž je však pro mnoho našinců finančně nedostupná. Cenově mnohem výhodnější jsou dnes kupodivu i bazény.

Pes

Zapuštěné modely jsou stále docela drahé. Není ani divu, s jejich budováním je docela dost práce a ta se musí zaplatit. Řeč byla hlavně o nadzemních modelech, které jsou v našich zeměpisných šířkách stále populárnější. Dospělý člověk s normální výškou si sice v něčem takovém asi zaplavat nedokáže, avšak kdo hledá pouze ochlazení, bude rozhodně spokojen.

Aby ta spokojenost ovšem vydržela dostatečně dlouho, je nezbytné udržovat vodu v dobré kondici. A tohoto cíle nejde dosáhnout bez odpovídajících chemických látek. Mezi nejběžnější přípravky nejen u nás, jež se mají postarat o kvalitu vodu, patří chlór ve všech možných formách. Jedná se o skutečně velice účinný prostředek, který se navíc dá sehnat i docela levně. Má však dvě základní vady – zapáchá a dráždí pokožku. Proto mnoho majitelů bazénů pokukuje po jiných možnostech, třeba kyslíkových tabletách. Ty jsou stejně účinné, avšak postrádají výše zmíněné negativa. Jsou však o něco dražší. Jistou možností může být i mořský sůl, avšak pouze v kombinaci se solonizační jednotkou.

Plavání

Dobrá plachta nad zlato

K ochraně vody se dá použít i bazénová plachta. Ta dokáže zabránit hlavně dopadání pevných nečistot typu papírky a lístky na hladinu, což rozhodně není málo. Plachta se dá koupit ve dvou základní verzích – klasická a solární. Solární je vhodná pro ohřev vody, avšak jen během hezkých dní.